Podujatia

uvitanie deti 2021Veľa je na svete krásnych a drahých vecí. Svet v sebe ukrýva obrovské poklady a skvosty, ale narodenie dieťaťa je tým najvzácnejším pokladom a preto toto podujatie uvítanie detí do života je jedným z najmilších, ktoré obec organizuje.

Dňa 18.06.2021 sa v obradnej sieni Obecného úradu v Klokočove konala slávnosť „Uvítanie detí do života“.

Do Obce Klokočov zavítal MikulášDňa 8. decembra 2019 sa na námestí pred OÚ Klokočov konali vianočné trhy spojené s príchodom Mikuláša a rozsvietením vianočného stromčeka. O 13:00 hod. začal sprievodný program. V príhovore starostka obce privítala všetkých prítomných. Popriala im, aby prežili spoločne v radosti druhú adventnú nedeľu a aby prichádzajúce Vianočné sviatky všetci prežili v zdraví a porozumení. Po príhovore nasledoval program, ktorý nám pripravili školské zariadenia.

uctakseniorommDňa 18. októbra 2019 sa v Obci Klokočov konalo slávnostné stretnutie s našimi milými seniormi. Toto stretnutie Obec Klokočov každoročne organizuje pri príležitosti mesiaca úcty k starším. V úvode príjemného poobedia všetkých srdečne privítala starostka obce Jana Foldinová, ktorá si za prítomnosti pána farára Jaroslava Vnuka, spoločne so seniormi slávnostne pripila a všetkým popriala veľa zdravia a pohody v ďalších rokoch života.

Ľudia ľuďom v BeskydáchV sobotu 3. augusta 2019 o 15:00 hod. sa konalo tradičné podujatie „Ľudia ľuďom v Beskydách“ organizované obcami Klokočov, Korňa, Bílá, Staré Hamry. Miestom priateľského stretnutia dvoch národov - Čechov a Slovákov, bolo na Moravsko – slovenskom pomedzí, Klokočov – Konečná.
Organizátori podujatia si pripravili pre návštevníkov hudobný program, zabezpečená bola tombola a chutné občerstvenie. Programom sprevádzal Jiří Nakládal z obce Bílá. V programe vystúpili folklórny súbor Klokočov, folklórny súbor Nevädza z Korne, heligonkári z Korne a o tanečnú hudobnú zábavu sa postarala skupina PULZ. Počas celého poobedia boli pre deti opäť pripravené súťaže, v ktorých za ich šikovnosť, zručnosť a vytrvalosť, boli odmenené sladkou maškrtou.