Centrum voľného času

Vianočné vystúpenie heligonkárovCentrum voľného času Klokočov vás pozýva na Vianočné vystúpenie heligonkárov, ktoré sa uskutoční dňa 18.12.2016 v Kostole Najsvätejšieho srdca Ježišovho v Klokočove po ukončení 1. a 2. nedeľnej svätej omše.

Veríme, že nami zahraté vianočné piesne vám umocnia predvianočnú atmosféru a spríjemnia očakávanie narodenia Ježiša Krista.

1. ročník stretnutia najlepších heligonkárov Slovenska a MoravyV poslednú augustovú nedeľu (31.8.2014) sa v Penzióne Pribiskô v Zuberci v krásnom prírodnom prostredí Oravy konal 1. ročník stretnutia najlepších heligonkárov Slovenska a Moravy, ktoré organizoval pán Ľudovít Šálka. Samotný penzión je postavený v štýle zrubu a interiér je vyzdobený tradičnými ľudovými predmetmi a dekoráciami (pluhmi, chomútmi, starými lyžami ap.) 
Zišlo sa tam skutočne veľa účinkujúcich – mnoho jednotlivcov, dvojíc, ale aj súborov. Centrum voľného času Klokočov i našu obec na spomenutom stretnutí  pekne reprezentovala Marcelka Polková. Každý účinkujúci si zo stretnutia odniesol pamätný list a mnoho upomienkových predmetov.

Stretnutie heligonkárov v Hornej MarikovejČlenovia Centra voľného času Klokočov Marcelka Polková a Lukáš Polka pokračovali vo svojich prázdninových aktivitách a tento raz to bolo vystúpenie na stretnutí heligonkárov v Hornej Marikovej v nedeľu 3. augusta 2014, kde dôstojne reprezentovali náš Klokočov, ale aj celý región Kysúc. 
Odmenou za ich vystúpenie bol nielen pamätný list a pekný suvenír, ale aj veľký potlesk od prítomného obecenstva a pozvánka na budúcoročné stretnutie.
Za spomínanú prázdninovú aktivitu, za peknú reprezentáciu Klokočova a zmysluplné prežitie nedeľného poobedia obidvom účinkujúcim patrí moje úprimné poďakovanie a na záver pripájam zopár fotografií.

Mgr. Mária Valčuhová, poverená riadením CVČ Klokočov

Stretnutie heligonkárov v BytčiV rámci Bytčianskeho kultúrneho leta sa v nedeľu 13. júla 2014 v poobedňajších hodinách konalo stretnutie heligónkarov z Bytče a okolia.     
Centrum voľného času Klokočov na spomínanej akcii reprezentovali dvaja členovia a to: Marcelka Polková a Lukáš Polka, ktorí svojím umením nadchli prítomných poslucháčov a divákov a pochvaly sa od moderátora programu dostalo aj ich učiteľovi Ing. Martinovi Čerňanskému, ktorý na jeho adresu skonštatoval, že títo naši dvaja účinkujúci majú, dovolí si povedať, jedného z najlepších, respektíve najlepšieho učiteľa v hre na heligónku a že z ich vystúpenia cítiť štýl školy pána Čerňanského.
Tieto slová i hra našich mladých príjemne hriali pri srdiečku a na záver pripájam i ja moje skromné ďakujem.

Mgr. Mária Valčuhová, poverená riadením CVČ Klokočov