Nástroje pre uľahčenie prístupu

Pre priaznivcom bežeckého lyžovania prinášame dobrú správu. Po hrebeni medzi ČR a Slovenskom vedie strojovo upravovaná bežecká trasa. Správcom trasy je lyžiarske stredisko Ski Vítkovice - Bílá (bližšie informácie na: www.skibila.cz). Časť trasy vedie aj obcou Klokočov.

Pozývame preto všetkých do kvalitnej bežeckej lyžiarskej stopy. Na stopu sa dá dostať priamo v časti Klokočov - Konečná, alebo sa pripojiť u Dorociakov (pod Doroťankou), kde sa dostanete z Vrchpredmiera. Možnosť pripojenia sa je aj v stredisku Biely Kríž. Ďalej je možné pokračovať po upravovanej stope na Grúň (6 km), alebo je možné pokračovať po hrebeni Moravskosliezkych Beskýd z Bieleho Kríža na chatu Slavíč (15 km), alebo na Lysú horu (10 km). Nezabudnite si so sebou zobrať doklad totožnosti, nakoľko sa budete pohybovať po hranici SR s ČR, alebo po území ČR.

Popis celej strojovo upravovanej bežeckej lyžiarskej trasy:

Trasa vedie z parkoviska pri hoteli Pokrok v obci Bílá, okolo osada Žarovjanka, samote u Remešov. Po prechode cesty potom okolo bývalého JZD do kopca cez Klučiny ku hotelu Charbulák na Grúni. Potom pokračuje po hrebeni ku chate Švarná Hanka a na Biely Kríž, na Konečnú a po hrebeni do sedla pod Bobekom a potom zjazdom späť do Bílej na parkovisko. V opačnom smere je trasa môže byť trasa menej náročná, lebo sa dá využiť lyžiarsky vlek v Bílej na prekonanie výškového rozdielu z parkoviska do sedla pod Bobekom. Trasa je pravidelne v piatok (v prípade, že by veľmi snežilo, tak aj v utorok) strojovo - špeciálnym Kässbohrerom PB 100 upravovaná. Dĺžka celej trasy je 33,2 km. Na trase je špeciálne lyžiarske značenie.

 

 

 

logo mojekysucelogo euroregionbeskydylogo eu fondyop kvalita ziv prostredia

eures logoarcha logologo snowparadiselogo rrakysucelogo sudopark