Nástroje pre uľahčenie prístupu

Najskôr ako to funguje.
Internet v obci je šírený firmou HERAKLES bezdrôtovo pomocou antén vo frekvencii 5,4 GHz. Vysielacia anténa a prijímacia anténa musia na seba vidieť, a to bez prekážok. Medzi anténami nesmie byť ani strom, ani dom, ani kopec. Posledný bod máme na Hlaviciach na vleku, to znamená musela by existovať možnosť vybudovania spoja na priamu viditeľnosť do Rieky z vleku. Nakoľko je táto časť Klokočova obkolesená horami (myslím Rieka), nie je možné takýto spoj vybudovať. Bol som si to niekoľko krát pozrieť, ale nenašiel som žiaden bod, na ktorý by bolo vidno z Rieky aj z vleku.
Je mi to veľmi ľúto, ale nedá sa to technicky realizovať.

Jediná možnosť ako tam internet dostať je optický kábel ktorý by sa natiahol po stĺpoch miestneho rozhlasu. Avšak odhadované náklady takéhoto projektu by boli cca 6638 EUR (200 000 Sk).
To znamená, ak predpokladáme desať záujemcov o internet, náklady jednej domácnosti na prípojku na internet by boli cca 663 EUR (20 000 Sk) a to je myslím nereálne. A to ešte nerátam problém s pokrytím samotnej osady, kde je zasa problém nájsť vyvýšený bod, z ktorého by sa dali domy pokryť signálom. Je možné, že by sa to muselo zasa nakáblovať, čím by náklady na prípojku ešte vzrástli.

S pozdravom Sebechlebský - HERAKLES

logo mojekysucelogo euroregionbeskydylogo eu fondyop kvalita ziv prostredia

eures logoarcha logologo snowparadiselogo rrakysucelogo sudopark