Nástroje pre uľahčenie prístupu

Kysuce sú pre rodiny súceTohtoročné leto sa nesie v znamení hesla: „Kysuce sú pre rodiny súce“.
Organizácia cestovného ruchu Kysuce pripravila zaujímavý projekt, ktorého hlavným cieľom je zvýšenie atraktívnosti regiónu pre rodiny s deťmi. Deti získajú na viac ako 20 rôznych miestach „Môj kysucký cestopisník“, ktorý obsahuje rôzne tipy na prechádzky lesnými chodníčkami imiesta, na ktorých objavia kultúrne zaujímavosti regiónu. Nechýbajú ani zážitok, zábava, šport a hra, ktoré sú príjemným spestrením každého výletu.

Riaditeľka OCR Kysuce, Emília Sloviaková uvádza, že celý cestopisník, jeho grafika i textové spracovanie je blízke detskému výletníkovi. Po potulkách regiónom ho sprevádza malá zvedavá srnka, ktorá si hľadá na Kysuciach svojich zvieracích kamarátov.  Deti môžu získať ich nálepku na každom mieste, ktoré je v cestopisníku uvedené. Niektoré miesta, najmä tie k prírodným atraktivitám regiónu (minerálnym prameňom, kamenným guliam, hranici troch štátov, vrcholu najvyššej hory), sú spojené aj s úlohou sa na takomto mieste odfotiť. Nálepku zvieratka deti potom dostanú v informačných centrách.
Aby toho nebolo málo, zbieranie nálepiek bude aj odmenené – deti získajú po nalepení minimálne 10 nálepiek v informačných centrách malý darček. Po nazbieraní 15 nálepiek už budú zaradení do veľkého septembrového žrebovania o vecné ceny. Tri z celkového počtu 23 zvieratiek môžu deti nahradiť aj žolíkom. Ten získajú na rôznych regionálnych podujatiach.
Môj kysucký cestopisník, ktorého súčasťou je krásna maľovaná mapa, obsahuje aj zimné tipy na aktivity, takže sa s ním deti zabavia počas celého roka.
„Tento projekt je nielen jedným z ďalších krokov, ktorým chce Organizácia cestovného ruchu Kysuce zvýšiť povedomie ľudí o regióne Kysuce ako o atraktívnom mieste na trávenie rodinnej dovolenky, ale zároveň je aj pozitívnym príkladom spolupráce obcí a podnikateľov v cestovnom ruchu“, zhodnotila Emília Sloviaková letnú novinku.

mapa

Ďalšie informácie môžu získať na odkaze:
http://www.regionkysuce.sk/sk/akcie-podujatia/aktualne-podujatia/866-kysuce-su-pre-rodiny-suce

logo mojekysucelogo euroregionbeskydylogo eu fondyop kvalita ziv prostredia

eures logoarcha logologo snowparadiselogo rrakysucelogo sudopark