Nástroje pre uľahčenie prístupu

ludia ludom 015Dobré susedstvo, vzájomná úcta a spolupráca susedných národov sa ukázala na podujatí ĽUDIA ĽUĎOM V BESKYDÁCH.

V sobotu 5.8.2023 sa tradične stretli návštevníci z Čiech a Slovenska na česko – slovenskom pohraničí, na Konečnej, aby si upevnili vzájomné priateľské vzťahy. Podujatie sa napriek nie moc dobrému počasiu tešilo veľkej účasti, nieslo sa v duchu dobrej nálady a priateľstva. Stretnutie bratov Slovákov a Čechov pripomenulo spoločnú minulosť za hranicami oboch národov a našu vzájomnú prepojenosť. Zároveň posilnilo vzťahy na spoločnom živote v regiónoch, na projektoch a ľudsky.

Príprava slávností bola o stretávaní sa starostov a zástupcov obcí z jednej a druhej strany. Toto podujatie bolo vlastne vyvrcholenie všetkých príprav, kde sme si pripomenuli kultúru, hudbu, históriu, českú a slovenskú vzájomnosť.

Tradičné podujatie sme obohatili o súťaž vo varení gulášu 4 tímov. Všetky navarené guláše chutili skvelo a naozaj bolo ťažké vybrať ten najlepší. V duchu rivality a vzájomného súperenia sme sa zapojili do súťaží v ťahaní lanom a v pílení dreva. Tento rok boli víťazmi hlavne naši bratia z Českej republiky ale verím, že budúci rok tento stav zvrátime. Na dôkaz priateľstva bola zapálená Vatra priateľstva.

Ďakujem nášmu dobrovoľnému hasičskému zboru Klokočov za ich patronát a pripravenosť aj keď na šťastie nebolo treba.

Aj napriek dažďu sa tancovalo do skorých ranných hodín pod taktovkou skupiny Royal. Ich výkon bol v takom počasí naozaj obdivuhodný. Ďakujem všetkým

Ing. Radoslav Zajac, MBA
starosta obce

logo mojekysucelogo euroregionbeskydylogo eu fondyop kvalita ziv prostredia

eures logoarcha logologo snowparadiselogo rrakysucelogo sudopark