Turisti a lyžiari

v knižnici a v kancelárii prvého kontaktu si môžete bezplatne vyzdvihnúť novú Turistickú a cyklistickú mapu – JAVORNÍKY ČADCAVážení priatelia turistiky!

Obec Klokočov Vám dáva do pozornosti, že v knižnici a v kancelárii prvého kontaktu si môžete bezplatne vyzdvihnúť novú Turistickú a cyklistickú mapu – JAVORNÍKY ČADCA.
Bude Vám praktickým sprievodcom, v ktorom nájdete všetky dostupné informácie o zmenách v každej lokalite, aktualizované informácie o trasách, časoch a ich značení. Na zadnej strane mapy nájdete informácie o zaujímavostiach v regióne a službách pre turistov.

Privítanie Martina na bielom koniDňa 12.11.2017 sa uskutočnil pochod „Privítanie Martina na bielom koni“, ktorý organizoval KST Klokočov a KST Svrčinovec.
Svrčinovec začínal trasu od priehrady Morávka cez Visalaje na Biely Kríž – Konečná, zastávka smer Doroťanka. Turisti z Klokočova začínali trasu od kostola Najsvätejšieho srdca Ježišovho v Klokočove smerom na Konečnú, zastávku na Doroťanku. Turistického pochodu sa zúčastnilo 120 milovníkov turistiky s medzinárodnou účasťou – Česi, Slováci, Poliaci. Účastníci turistického pochodu sa o 13:00 hod. stretli pri pieskovom kríži na Doroťanke, kde následne bola cca 30 minútová rozprava predsedu TJ Svrčinovec p. Mrázika a predsedu TJ Klokočov p. Pavla Polku.

spoločná fotografia pri kaplnke na Bielom KrížiV nedeľu 10.11. usporiadal KST Klokočov, CVČ Klokočov a T.O. Svrčinovec výstup na Biely Kríž pod názvom: „Privítanie Martina na bielom koni“.
Toto turistické podujatie začína mať čoraz väčší kredit a masovosť v medzinárodnej beskydskej turistike. Tento ročník čo sa týka masovosti vyzeral byť ohrozený. Predpoveď počasia na tento deň bola viac ako nepriaznivá ,čo narobilo starosti hlavne usporiadateľom, ktorí podľa aktuálneho počasia zvolili výstupové trasy. Predpoveď chvala bohu nevyšla. Ráno prestalo pršať a dokonca prestalo aj fúkať. Počasie priam stvorené pre turistiku. Na trasu č. 1 sme nastupovali z Horních Hamrú – Grúň  a chatu Švárna Hanka na Biely Kríž. Kto si netrúfal, alebo sa chcel zúčastniť na Svätej omši si vybral trasu č 2. Po skončení omše sa autobusom presunuli do osady Vrch Predmier.

zamartinom201201mTuristický oddiel KST Klokočov, práve na sviatok sv. Martina 11. novembra 2012, zorganizoval v poradí už 22. ročník spoločného stretnutia milovníkov prírody pri kaplnke sv. Cyrila Metoda na Bielom kríži. Tento rok sa podieľali na organizácii pochodu TO Svrčinovec, CVČ Rosička Klokočov a dlhoročný partner podujatia Obecný úrad Klokočov. Pri toľkých organizátoroch, ktorých spájal spoločný cieľ, sa akcia musela vydariť.
Aj sa veru vydarila na jednotku, veď pri kaplnke sa stretlo vyše sto turistov zo všetkých kútov Kysúc a Považia, ale nechýbali ani naši priatelia z Moravy, ktorých bola tiež pekná kôpka.