Otvorenie ihriska v Klokočove priateľským zápasomV sobotu 13.07.2019 o 15:00 hod., starostka obce Jana Foldinová spoločne s bývalou starostkou Veronikou Haferovou a pánom farárom Jaroslavom Vnukom, slávnostne otvorila staronové ihrisko na Kašanke.
Po dlhých rokoch, kedy bolo ihrisko za bývalého vedenia zdevastované, zavezené kopami hliny a zarastené burinou, sa podarilo toto ihrisko zrekonštruovať.
Starostka obce Jana Foldinová vyzdvihla prácu a odhodlanie svojej predchodkyne Veroniky Haferovej, ktorá v neľahkej finančnej situácii obce, iniciovala zrekonštruovanie ihriska, vybavením vstupov na pozemky, brigádami a sponzorskými darmi od občanov a vyčlenením finančných prostriedkov z rozpočtu obce. Rovnako vyzdvihla neutíchajúci záujem predsedu futbalového zväzu TJ Slovan Klokočov Romana Koniara, postaviť ihrisko na nohy.
Poďakovala sa mu za jeho usilovnosť, obetavosť, za všetok čas, ktorý trávi na ihrisku a za všetky práce, ktoré mu prešli rukami. Tiež sa poďakovala vedeniu ZŠ Klokočov za organizovanie brigád, bývalému zástupcovi starostky Pavlovi Dedičovi, poslancom Obecného zastupiteľstva Klokočov, pracovníkom OÚ Klokočov, sponzorom Jánovi Furdanovi, Františkovi Šamajovi a ďalším sponzorom, všetkým brigádnikom a dobrovoľníkom, ktorí dali ihrisko do finálnej podoby.
Staronové ihrisko nám posvätil pán farár Jaroslav Vnuk a zaželal, aby sa na novom ihrisku darilo. Nech sa darí aj priateľským stretnutiam, ktoré budú na ihrisku organizované.
Následne bol odohraný priateľský futbalový zápas. Zahrali si dorastenci TJ Slovan Klokočov a starší hráči. Víťazom bolo družstvo mladších hráčov TJ Slovan Klokočov, ktorým starostka zablahoželala a odovzdala Pohár starostky obce. Aj napriek upršanému počasiu sa sobotňajší deň niesol v duchu priateľstva a dobrej pohody.

Fotogaléria: