Celoplošné testovanie v obci KlokočovVážení spoluobčania, v nasledujúcich riadkoch prinášame celkové zhodnotenie troch kôl celoplošného testovania v rámci operácie Spoločná zodpovednosť.
Prípravy a informácie na testovania sme riešili tak povediac za pochodu a často krát sa situácia menila doslova z hodiny na hodinu. Celoplošné testovanie prišlo z nariadenia vlády a samospráva obce k nemu pristupovala, ako ku ktorejkoľvek zo svojich povinnosti, ktoré obec musí vykonávať každodenne. Podľa počtu otestovaných bolo o testovanie v Klokočove veľký záujem.

Z pôvodného počtu 1717 obyvateľov, ktorým bolo odporúčané testovanie (hlavným kritériom bol vek od 10 do 65 rokov) sa v 1. kole dalo v Klokočove otestovať 1532 – z toho pozitívnych 69 osôb a v 2. kole 1417 občanov – z toho pozitívnych 15 osôb. Tu musíme upresniť, že sa u nás prišlo otestovať mnoho občanov z iných obcí. Nebolo v kompetencií odberových tímov, ani obce vylúčiť ich z testovania. Asi aj preto sme sa dostali po 2.kole s počtom pozitívnych nad 1% a tým pádom sa konalo aj ďalšie 3. kolo testovania. Počas tohto posledného víkendu sa prišlo otestovať celkom 381 z toho 12 bolo identifikovaných ako pozitívnych.
Výsledky testov, ale hovorili jasne, odhalili prípady pozitíve testovaných na vírus COVID 19, ktorí sa tak mohli - museli izolovať a tak zabrániť ďalšiemu šíreniu ochorenia. Takto to musíme brať a v tomto smere testovanie splnilo svoj účel. Stále je potrebné dodržiavať R. O. R. – rúško, odstupy, ruky !!!
ĎAKUJEME všetkým profesionálnym vojakom, príslušníkom policajného zboru, dobrovoľným hasičom, našim úžasným zdravotníkom a administratívnym pracovníkom za skvelú spoluprácu. A Vám všetkým, ktorí ste sa testovania zúčastnili, za vašu trpezlivosť a pochopenie.