Sample ImageDňa 14. novembra 2010 sa konala turistická akcia „Privítanie Martina na bielom koni“ na Bielom Kríži. Akciu organizovali KST Klokočov a KST Svrčinovec.  Turistickej akcie sa zúčastnilo 135 turistov.
Začínali sme v Klokočove,  kde sme silu načerpali na sv. omši. Pokračovalo sa na Konečnú, kde si turisti mohli vybrať z dvoch trás. 1. Trasa Konečna  - Bielý Kríž, 2. Trasa Vrchpredmier – Biely Kríž. Prekvapenie nastalo, keď na Bielom Kríži sa zišlo 135 turistov, z toho boli 15 turisti z Čiech. Už na Konečnej nás privítali sponzori tohto podujatia: Ľuboš Stríž – starosta obce Klokočov, Ing. Jozef Vražel – primátor mesta Čadca, Elpol – Jozef Polka, Firma Giff – Frýdlant nad Ostravicí. Milým prekvapením bolo i to, že sa turistickej akcie zúčastnil regionálny fotograf a náš priateľ pán Jaroslav Velička a bývalý vedúci ÚPSVR  pán Peter Špita.  Pri príhovoroch jednotlivých  predsedov oddielov a po zdravici Ľuboša Stríža a Ing. Jozefa Vražela sme spoločne zapálili sviečky a predniesli životné i turistické prosby. Následne sme sa presunuli do Hotela Súlov na občerstvenie.

Cestu z Bieleho Kríža do Vrchpredmiera sme si vychutnávali, kochajúca sa krásnou prírodou a rozprávaním zážitkov. Vo Vrchpredmieri bolo vyhodnotenie turistickej akcie, bol vyhodnotený najlepší  účastník turistického pochodu. Na záver KST Klokočov, Klub Turistov Valcovne plechu Frýdek-Místek, odovzdali pohár turistiky pánovi Stanovi Mrázikovi, ktorý bol ocenený ako turista roka. Poďakovanie patrí všetkým sponzorom a taktiež všetkým účastníkom, ktorí sa tejto krásnej akcie zúčastnili.

Text: Pavol Polka, predseda KST Klokočov

 Sample Image
Spoločná fotografia turistov pred Kaplnou sv. Cyrila a Metoda na Bielom Kríži
Sample Image
Turisti na trase (nad chatou Doroťanka) smerujúci do cieľa
Sample Image
Predsedovia jednotlivých oddielov Kysúc