Sample ImageObecný úrad Klokočov, Farský úrad Klokočov, CVČ Rosička Klokočov, Klub Slovenských turistov Klokočov zorganizovali výlet do Vysokých Tatier.
Dňa 26. júna 2010 sa uskutočnil výlet na Kriváň. Tohto výletu sa zúčastnilo 16 turistov z Klokočova a Rakovej. Pri dojazde na Štrbské Pleso sme boli informovaní, že časť Kriváňa je ešte pod snehom a horský vodca na Štrbskom Plese nám neodporúčal urobiť prechod v takých poveternostných podmienkach ako bola sobota. Bolo zamračené a chýlilo sa k búrke. Rozhodli sme sa, že si urobíme výlet cez Mlynickú Dolinu k vodopádu Skok a pri vodopáde sa rozhodne čo ďalej.

Počasie sa umúdrilo, bolo nádherne, bol veľmi krásny rozhľad, tak sme utvorili dve skupiny. Prvej skupine A velil Peter a Fero a v druhej skupine B velil Palo. Skupina A išla cez Bystré Sedlo a dostala sa cez krásnu panorámu Tatier, kde sme obdivovali kamzíky a svišťa. Za pomoci reťazi na skalách sme zdolali Bystré Sedlo, napokon sme sa dostali na Chatu pod Solisko. Skupina B odchádza od vodopádu Skok na Štrbské Pleso, vyvážajú sa lanovkou na Chatu pod Soliskom, dávajú si dobrú kávičku a čakajú skupinu A. Pri spoločnom stretnutí oboch skupín je nadšenie, že všetci zdraví a živí prišli do cieľa. Turistka Lenka Olšovská bola z výstupu a návštevy Tatier nadšená a neskrývala emócie. Na Chate Solisko, pri dobrej polievočke turisti rozoberali v debate Futbalové majstrovstvá v Afrike s českými, poľskými a s maďarskými turistami. Českí turisti nám prezradili, že fandia Slovensku. Cesta domov cez Podbánske bola príjemná, rovnako príjemné bolo i zistenie,  že Tatry sa spamätávajú z veternej kalamity. Spomínaný výlet nebol posledný v tomto roku,  Tatry  plánujeme navštíviť a zdolať Kriváň už v septembri 2010.
Poďakovanie patrí všetkým účastníkom výletu a dúfame, že v septembri bude účasť turistov väčšia.

Môžete si pozrieť fotografie turistov a fotografov z Klokočova manželov Mgr. Vierky Tuhovčákovej a Bc. Mariána Tuhovčáka.

Pavol Polka
Klub Slovenských turistov Klokočov

Sample Image  
Sample Image 
Sample Image 
Sample Image 
Sample Image 
Sample Image