samospravanasa_obeczivot_obci

EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY S CIEĽOM PODPORY CESTOVANIA VEREJNOU DOPRAVOU

ZVEREJNENIE OZNAMU Slovenskej autobusovej dopravy Žilina, akciová spoločnosť so sídlom Košická 2, 010 65  Žilina

Od pondelka 16. septembra 2019 až do nedele 22. septembra 2019 čakajú na plne platiacich cestujúcich prímestskou dopravou výrazné zľavy na cestovnom. Žilinská župa v spolupráci so SAD Žilina sa zapojila do Európskeho týždňa mobility. Ponúkame nielen našim cestujúcim, ale aj tým, ktorí pravidelne necestujú verejnou autobusovou dopravou, vyskúšať za zvýhodnených podmienok, čo ponúka dnešnému cestujúcemu moderná autobusová doprava, ako alternatíva individuálnej dopravy.“

Jana Foldinová
starostka obce
 

Výzva Nadácie Žilinského samosprávneho kraja na podporu rodiny - Žiadosti o finančnú pomoc môžete zasielať do 18.9.2019 do 24.00 h.

Zverejnenie informácie o možnosti požiadať o podporu z Nadácie ŽSK.
Táto možnosť je dostupná do 18.9.2019, podrobnosti výzvy - kritéria a žiadosť - sú zverejnené na stránke Žilinského samosprávneho kraja.
Žiadosti o finančnú pomoc môžete zasielať do 18.9.2019 do 24.00 poštou na adresu:
Nadácia ŽSK pre podporu rodiny
Ul.Republiky 1
Považská galéria umenia
010 01 Žilina
alebo mailom : Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.
 

Futbalová jeseň už začala

Futbalová jeseň už začalaPrvý súťažný zápas družstva dospelých TJ Slovan Klokočov v VII. lige DOUBLE STAR BET

Naše družstvo dospelých nastúpilo po 10- ročnej odmlke na svoje prvé stretnutie na ihrisku FK Polom Raková v VII. Lige dňa 25.augusta 2019.
Už v 5. minúte sa naši ujali vedenia, keď vybojoval pokutový kop F.Cyprich a z bieleho bodu skóroval Dorociak. Zvyšok polčasu bol vyrovnaný na oboch stranách.
Čítať celý článok...
     

Informácia o obnovení autobusovej dopravy v úseku Turzovka-Klokočov-Bíla- Frýdlant nad Ostravicí od 1.9.2019

Dopravná obslužnosť v úseku Turzovka - Klokočov - Bílá - Frýdlant nad Ostravicí a späť sa bude zabezpečovať autobusovou dopravou vo verejnom záujme.

- Dopravná obslužnosť v úseku Turzovka - Klokočov a späť bude zabezpečovaná autobusovou linkou 502458 Turzovka- Klokočov, Konečná Baraní dopravcu SAD Žilina, a.s.
- Prestupným miestom cestujúcich bude odstavná plocha nachádzajúca sa na štátnej hranici SR a ČR, kde budú autobusové spoje oboch autobusových liniek zachádzať a zabezpečovať prestup cestujúcich.
- Dopravnú obslužnosť v úseku Bílá - Frýdlant nad Ostravicí a späť bude zabezpečovať dopravca ČSAD Frýdek-Místek, a.s. vo verejnom záujme.
- Autobusovú dopravu v uvedenom úseku budú zabezpečovať autobusové linky 864348 Frýdek- Místek - Bílá  a  864349 Bílá, Zámeček - Bílá, Konečná st. hranice.
- Autobusové spoje uvedených liniek sú síce rozdelené do dvoch liniek, ale v skutočnosti budú cestujúci v úseku Bílá - Frýdlant nad Ostravicí a späť prepravovaní bez prestupu.
Termín platnosti cestovných poriadkov bol po vzájomnej dohode a možností oboch samospráv určený na 01.09.2019.
Obsaditeľnosť novozavedených autobusových spojov bude sledovaná a vyhodnocovaná mesačne, s celkovým polročným zhodnotením.
Cestujúci na strane SR budú prepravovaní v zmysle platného cenníka v Žilinskom kraji.
Cestujúci na strane ČR budú prepravovaní v zmysle platného cenníka v Moravskoslezskom kraji
.
Čítať celý článok...
     


Stránka 1 z 2
Vyrobil CBsoft, s.r.o. Powered by Joomla CMS!