Sample ImagePri príležitosti zasvätenia kostola v Klokočove „Srdcu Ježišovmu“ padli tento rok „Hody v Klokočove“ na 21. júna 2009. Ako i po minulé roky bolo zaužívané, že sa hodový program plánuje na tri dni, nebolo tomu inak ani tento rok a v piatok 19. júna 2009 sa prevažne mladí občania zabávali na diskotéke v Moteli Klokočovan, ktorá sa začala o 20:00 hod. a skončila v skorých ranných hodinách. V sobotu sa ľudia mohli zabávať pri hudobnej skupine ESO, ktorá spríjemňovala atmosféru a hrala do tanca od 17:00 hod. do 02:00 hod.

 Skupina ESO v zložení: Ing. Miroslav Blažek – klávesy, Ing. Martin Chrobák – gitara a basgitara, Stanislav Marejka – spev a saxofón, Ladislav Malík – bicie, Bc. Lenka Kapusniaková – spev. Hudobná skupina ESO zabezpečila i ozvučenie dreveného pódia pred Motelom Klokočovan, kde sa odohrával o 13:00 hod. hlavný kultúrny program a do 21:00 hod. hrali ľuďom do tanca.
Dňa 21. júna 2009 sa v skorých ranných hodinách začalo zapĺňať nádvorie pred Obecným úradom Klokočov, kde sa sústredili stánky, ktoré ponúkali svoje hodové tovary ako: perníkové srdiečka, hračky, drevené výrobky, sladkosti, oblečenie a rôzne zaujímavosti. I keď počasie týmto hodom neprialo, v nedeľu sa ako tak umúdrilo a deti sa mohli tešiť z lunaparku, kolotočov. Okolo 13:00 hod. sa účastníci hodových slávnosti v Klokočove presunuli pred Motel Klokočovan, kde otvorila kultúrny program moderátorka a speváčka skupiny ESO,  Bc. Lenka Kapusniaková. V programe vystúpili:
- Folklórna skupina Klokočov, ktorých sprevádzali turzovskí heligonkári
- Turzovskí heligonkári na čele so Štefanom Kubačákom a jeho vnučkou Katkou
- Iveta Ježíková - speváčka s poslancom OZ Klokočov Františkom Čečotkom
- Pod vedením krúžkového vedúceho CVČ Rosička Klokočov pána Martina Čerňanského vystúpili  na heligónkach  žiaci zo ZŠ Klokočov navštevujúce CVČ Rosička v  Klokočove: Dominika Jarošová, Ondrej Michalisko, Dávid Šuška
- Na heligónkach zahrali i súrodenci Kováčovci, z ktorých Patrik Kováč - úspešný účastník na majstrovstvách sveta v hre na heligónku
- Pod vedením krúžkového vedúceho CVČ Rosička Klokočov Bartolomeja Gernáta vystúpili píšťalkári – žiaci ZŠ Klokočov,  navštevujúci CVČ Rosička v Klokočove. Pán Bartolomej Gernát šíri dobré meno obce nielen na Slovensku, ale i v zahraničí, hrá a vyučuje prekrásne piesne na pastierske trúby. Pastierske trúby si i sám vyrába.
- Pod vedením Mgr. Márie Jasenovskej vystúpili i žiaci 4. ročníka ZŠ Klokočov a predstavili sa rozprávaním vtipov na školskú tematiku,  moderným tancom a Marcelka Polková zahrala na harmonike.
- Vedúca tanečného krúžku CVČ Rosička Klokočov pani Emília Kubištelová spoločne s deťmi, ktoré navštevujú CVČ Klokočov nacvičila moderný tanec, ktorý deti prezentovali pred hodovým obecenstvom
- Hudobná skupina Some Kind of Nothing v zložení: Štefan Greguš – bicie, Miroslav Filo – gitara, Jano Rudinsky – basa, Viliam Kobolka – gitara. Skupina zahrala a zaspievala rockové piesne.
- Kúzelník – Kvído Ružička – predviedol v Moteli Klokočovan hodinovú kúzelnú show pre deti i dospelých, ktorých do svojho vystúpenia zapájal
Po vystúpení všetkých účinkujúcich hudobná skupina ESO zahrala do tanca a hodová zábava pokračovala do neskorých nočných hodín.
Starosta obce Klokočov ďakuje všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili o zabezpečenie, spríjemnenie hodových slávností.
Môžeme skonštatovať, že hody v Klokočove sa i tento rok vydarili a budeme sa tešiť na ďalší rok.

Ďalšie fotografie z hodových slávností nájdete tu.

Sample Image  
Sample Image 
Sample Image